Miért érdemes kiszervezni a rendszergazda szolgáltatást?


Az Internet robbanásszerű fejlődése gyökeresen átalakította a vállalkozások életét. Napjainkban így már egyre gyakoribb jelenség, hogy a cégek kiszervezik az egyes feladatokat, vagyis elvégzésükkel külsős munkatársat vagy céget bíznak meg. Ilyen a rendszergazda szolgáltatás is, amely biztonságos megoldást jelenthet a kis- és középvállalkozások számára.

Sokan ugyanakkor még mindig tartanak tőle, hogy a rendszergazda feladatokat olyan emberre vagy cégre bízzák, aki nem főállásban dolgozik cégüknél. Az alábbiakban a rendszergazda szolgáltatás kiszervezésével kapcsolatos leggyakoribb tévhiteket, valamint az ezzel kapcsolatos tényeket gyűjtöttük össze.

1. tévhit: "Ha a rendszergazda a cégem székhelyén tartózkodik, akkor sokkal előbb tud nekem segíteni." Tény: Ha megszakad az internet kapcsolat vagy a levelek eltömítik az egyik kliens gép postafiókját, az nem feltétlenül igényeli a rendszergazda fizikai jelenlétét. A cég IT-rendszerével kapcsolatos kisebb problémák orvoslása ugyanis távsegítséggel pillanatok alatt lehetséges. Az olyan moduláris felépítésű alkalmazások segítségével pedig, mint például az IT-rendszer monitorizálására szolgáló Nagios, a távoli számítógépről is megvalósítható a szerver, valamint a munkaállomások figyelése.

2. tévhit: "Ha nem alkalmazottként dolgoztatom a rendszergazdát, akkor nem tudhatom pontosan, hogy mit csinál." Tény: Akár alkalomra szóló eseti, akár folyamatos havi karbantartást választunk, a rendszergazda az általa elvégzett feladatokról munkalapot, vagy munkanaplót tölt ki. Mivel ez többek között az elvégzett munka részletes leírását, a munkához felhasznált anyagok, valamint alkatrészek tételes felsorolását is tartalmazza, így pontosan nyomon követhetővé számunkra a nem főállásban foglalkoztatott rendszergazda tevékenysége is.

3. tévhit: "Jobb, ha egy embert bízok meg ezzel a munkával, hiszen így pontosan tudom, kihez kell fordulnom baj esetén." Tény: A rendszerrel a hét 7 napján, valamint a nap 24 órájában történhetnek problémák. A szolgáltatás kiszervezésével ugyanakkor nem egy ember, hanem egy egész csapat áll rendelkezésünkre, akik bármikor el tudják hárítani a rendszer biztonságát fenyegető veszélyt, valamint a felmerült kérdésekre is készséggel válaszolnak. Az állandó készenlétnek köszönhetően így IT-rendszerünk akkor sem maradhat védtelen, ha - az egyébként főállásban foglalkoztatott – rendszergazda megbetegedne, vagy szabadságát töltené.

4. tévhit: "Egy külsős rendszergazda csak az IT-rendszerem biztonsága felett fog őrködni, ám így semmilyen többletszolgáltatást sem kaphatok." Tény: A rendszergazda szolgáltatás összetett feladat, hiszen a hálózatépítéstől a rendszer fenntartásáig számos munkafolyamatot foglal magában. Ez legtöbbször a rendszer felmérésével kezdődik, ahol a problémák feltárásán túlmenően a rendszer fejlesztésére is javaslatot tesznek. Az IT-rendszer biztonságos működése, valamint színvonalának megtartása érdekében szükséges számítástechnikai eszközökhöz pedig a külsős cég rendszerint jóval egyszerűbben tud hozzájutni, mint a főállású rendszergazda.

5. tévhit: "Ha külsős embert bízok meg a rendszergazda feladatok ellátásával, akkor mindent a számítógép elől fog elintézni." Tény: Bár a rendszergazda feladatok jelentős része távoli számítógépről is elvégezhető, akadhatnak olyan esetek, amikor szükséges a rendszergazda fizikai jelenléte. Ilyen feladat lehet például a hálózatépítés, ahol a helyszínre való kiszállással végzi munkáját. A szolgáltatás kiszervezésével tehát szintén garantált, hogy a rendszergazda időről-időre megjelenjen a cégünknél, de így csak akkor fog a helyszínen tartózkodni, amikor nem megoldható az adott probléma távsegítséggel. A rendszergazda szolgáltatás kiszervezésével így rendszer fejlesztése költséghatékonyan, cégünk érdekeit a lehető legteljesebb mértékig figyelembe véve zajlik, vállalatunk IT-rendszerének védelmére pedig a lehető legkorszerűbb eljárásokat alkalmazzák.

Minden jog fenntartva, Perfect-it Kft. Rendszergazda, rendszerkarbantartás szolgáltatások.

Kapcsolódó elemek (címke szerint)

Perfect-it Kft | SEO